Історії мам

Серце віддаючи дітям
Натхнення

Автор: Ольга Миргородська

Серце віддаючи дітям

Що ви вважаєте її найбільшим досягненням у цій сфері? І лишіть сором’язливість їй – хваліть!

Моя мама - вчитель. Звучить гордо. Але не все так, як гадається. Моя мама ще й завуч з виховної роботи Середньої загальноосвітньої школи. У неї більше 800 дітей. Навчаючи у першій половині дня малечу, друга половина дня найскладніша у роботі, адже треба не обділити увагою нікого зі старшокласників, говорити з ними на рівних, завоювати довіру та повагу, переконувати. Зазвичай довгі та найскладніші розмови - зі складними дітьми. Ті, які уходять з дому, ті, які мають проблеми з алкоголем і тютюном. Дуже багато роботи з паперами, тож буває так, що вона часто не спить по ночах і робить документацію. А зранку на роботу: спочатку до малечі, а потім до старшої школи. Працювати, переконувати, заповнювати багато бумаг та вирішувати не свої проблеми. Жити життям інших. Жити життям 800 дітей.


Як ви вважаєте, хто або що надихає її працювати над собою?

Дитячі захоплені очі - саме це надихає її працювати над собою. Коли діти проявляють цікавість до чогось - для неї це знак, що вона все робить правильно, з цих дітей виростуть Люди. Їй це дає впевненість, що вона сіє у маленьких голівках правильні цінності - до науки, до доброти, до розуміння. Вона завжди засуджувала агресію один до одного і намагалась пояснити, що треба бути толерантним, тож її діти знають слово "толерантність" з першого класу. І це чудово. З них виростуть чудові Люди.


Якби її дітей попросили описати її, що б вони про неї розповіли? Які слова були б у присвяті до книги про її життя?

Сильна. Мужня. Моя. Найкраща мама на землі. Вчитель, друг, вихователь. Така тепла і жива, така щаслива за мене і кожного, хто ділиться з нею своїм щастям. Щира. Увесь час віддаючи серце дітям, власна дитина віддає серце їй. Увечері падає від утоми, а зранку знов до роботи, до справ, до дітей. Учні - надихають її робити світ краще. А для них Наталя Олегівна - приклад для наслідування.


Про що вона мріє? Що б хотілося подарувати їй найбільше?

Вона мріє про ноутбук і золоті сережки. Скільки пам'ятаю завжди відкладала собі на золоті сережки, але витрачала на мою освіту, або забезпечення мене усіма потребами (напр., телефоном або репетиторами до університету)


Якщо її номінують, значить, для тебе вона вже найкраща! Але все ж - чому саме вона має отримати звання «Мама року»?

Наша сім'я складається з мене та мами. Вона виховувала мене з повагою до оточення, але з гордо піднятою головою. Я ніколи не відчувала себе десь гіршою. З дитинства вона мене розвивала, витрачала на це купу часу і грошей, відмовляючи собі у новій одежі, подорожах та походах. Коли я виросла вона підтримувала мене усюди: від обрання їжі на сніданок - до вступу на військову кафедру. Вона й досі все витрачає на мій розвиток або шкільні потреби у забезпеченні дітей до свят, конкурсів, займається волонтерством і організовує у школі. У минулому році вона сама витягнула дітей на 13 місце зі 120 шкіл у Всеукраїнському конкурсі Сокіл (Джура). Її для підготовки обрали самі діти, адже моя мама - спеціаліст і пише найкращі сценарії, робить найкращі постановки. Такий самий конкурс і цього року. І вона знов затримується до глибокого вечора, приходячи о 19.00 додому, адже діти потребують її допомоги і підтримки. Вона знов готує їх на цей конкурс, усе серце віддаючи їм.

X
X