Історії мам

Поклик серця - дарувати радість!
Натхнення

Поклик серця - дарувати радість!

Автор: Олена Кротко

Доброго здоров’я всім читачам! Почувши по радіо про конкурс «Мама року 2016» відразу в голові з’явився образ однієї неймовірно чуйної, доброї та щирої дівчини, в голові пролунали слова: «Super mama». Є в мене така подружка - Наталочка, яка не словом, а ділом показує, що творити добрі справи легко – головне бажання та добре серце. Наталю знаю давно, вона гарна дружина, прекрасна мати маленької дівчинки Маріанночки (1 рік 4 міс.). До декретної відпустки працювала в службі у справах дітей, де не тільки займалась перевихованням важких підлітків, профілактичною роботою з батьками, а й організовувала цікаві заходи для категорійних сімей, дітей, які опинилися в складних обставинах, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Вона вводила новизну в заходах, постійно вигадувала щось новеньке, на її рахунку дуже багато заходів з правової тематики та дозвільну діяльність для категорійних діток, безліч походів для дітлахів в дельфінарій, до циркових та театральних вистав, екскурсій. Коли у моєї подружки народилася донечка, активність до роботи знизилася, весь свій час приділяла своїй сім'ї.

 

Коли Маріанні виповнилось всього 5,5 місяців, її дуже активна мати взялася за «старе». На прогулянці з донькою, побачила афішу, що в місто приїжджає цирк, зателефонувала мені і промовила: «Ти знаєш, що в місто приїжджає Київський цирк з новою програмою? «Мої» дітки обов’язково мають його подивитися». Я звичайно їй заперечила, який похід до цирку, а з донечкою хто буде, і в загалі ти в декретній відпустці… Через 5 днів – 100 діток, які перебувають на обліку районної служби відвідали прекрасну циркову виставу, а я сиділа з її донечкою, мене переповняли емоції, що зараз там під куполом сидять дітлахи і радіють побаченому, адже більшість з них прийшли в цирк перший раз.

 

Ви думаєте на цьому все закінчилось? Звичайні, ні! Це був такий собі «розігрів»… Молода матуся на перший день народження своєї донечки в соціальній мережі «Вконтакті» створила інтернет-групу «Мами в декрете не дремлют». В цю групу вона запросила таких самих «однодумців» як сама, гарних та творчих мам, які також перебувають в декретній відпустці. Перший проект був дуже оригінальний. Наталка - мама енерджайзер, вона зібрала 25 молодих матусь (дітки в яких віком від 0-2 рочків). Разом з матусями менше чим за місяць підготували вироби ручної роботи, і продали їх на благодійному ярмарку. Сума продажу була колосальною, за 6 годин вони зібрали – 4 450 грн. Вражаюче! У мам в декреті і так недоспані ночі, але вони знайшли час і все таки підготували вироби. На зібрані кошти до дня Св. Миколая придбали діткам зі Степанівського притулку солодощі, сік та фрукти.

 

Після цього поблизу міста Херсон сталася сумна подія. В автомобільну аварію потрапили двоє діток, які втратили близьких родичів, один з хлопчиків, на превеликий жаль, втратив найріднішу людину – мати. Братики були в важкому стані, і Наталя розмістила пост про цю страшну звістку в групу матусь. Вдалося зібрати хлопчикам – 2 500 тис. гривень, це не великі гроші, це крапелька допомоги і маленький крочок до одужання. На 8 березня організувала вуличну акцію «Подаруй бабусі квіточку». Матусі разом з дітьми здійснили ходу по місту з квітами та солодощами. Вітали всіх бабусь зі святом, які зустрічалися їм на шляху, дарували стареньким троянди, тюльпани та смачні цукерки. Бабусі були приємно шоковані, що на вулиці їм від щирого серця дарують приємності. Цей проект показав наглядно всім жителям, що час творити добро, дарувати літнім людям тепло та спілкування. В нашому закладі в НВК № 29 організувала пасхальний майстер-клас по деку пажу для звичайних та слабочуючих діток. Така собі інклюзія. Всім діткам сподобалося працювати одним дружнім колективом, спілкуватися і дарувати один одному гарний настрій та посмішки. Всі роботи з декупажу були віддані на ІІ благодійну ярмарку, яку організовувала Наталя спільно з нашим закладом. На ярмарку була представлена пасхальна випічка і вироби матусь в декретній відпустці, діток слабочуючих і їх матерів. На цьому заході вдалося зібрати більше 1500 тис.гривень на потреби нашим діткам.

 

Соціально-значущі проекти цієї активістки можна перелічувати і перелічувати. Дуже вражаючим та головним є те, що молода мати не замкнулася «в чотирьох стінах», в побутових проблемах і в своєму материнському просторі. Адже дитині ще не виповнилося навіть 1,5 рочку, а у її матері за плечима дуже багато корисних справ. Саме головне, що всі вони йдуть від серця. Своїм прикладом вона показує всім майбутнім мамам, що ДЕКРЕТНА ВІДПУСТКА – ЦЕ НЕ КІНЕЦЬ ЖИТТЯ, це ПРЕКРАСНА ПОРА: ПОРА НАСОЛОДИ ВИХОВАННЯ ТА ДОГЛЯДУ за ДІТИНОЮ, та ПОРА СОЦІАЛЬНО-ЗНАЧУЩИХ ДОБРИХ ТА ЛЮДЯНИХ СПРАВ. Беріть з таких людей приклад. Тільки МАТУСІ ОБ’ЄДНАВШИСЬ – МОЖУТЬ ДАРУВАТИ СТІЛЬКИ ДОБРОТИ І СОНЯЧНОГО ТЕПЛА.

X
X