Світлана Гончарова, експерт у номінації «Сімейний затишок», про премію "Мама року"

Світлана - провідний експерт із сімейного тайм-менеджменту, бізнес-тренер і коуч. Засновниця популярного ресурсу для мам www.flymama.info. Автор бестселерів «7 заповідей організованої мами» і «Джерело сил для втомленої мами».

Допомагає жінкам стати серцем сім'ї, розумно організувати своє життя в контексті дому та роботи і реалізувати себе як жінку на всі 100%. 
Автор унікальних навчальних методик для жінок «1+5 кроків до порядку з дітьми», «Джерело сил для втомленої мами», «Встигай любити». З 2000 року працює з дівчатами та жінками. З 2011 року успішно навчає жінок через Інтернет і проводить живі навчальні проекти в Україні та Росії.

 

Світлано, ви оцінювали історії у найпопулярнішій категорії «Сімейний затишок». Наскільки складно було сприйняти історії таких різних доль?

Оцінювати історії учасниць було водночас дуже складно і неймовірно цікаво! Складно тому, що потрібно було комусь ставити більше, а комусь менше балів. Але як можна оцінити те, що робить для своєї родини мама? У кожному окремому випадку ця праця заслуговує найвищої оцінки і вічної похвали і подяки. Тому всі учасниці цієї категорії заслуговують найтепліших слів і найцінніших призів :)

І вони їх вже отримали і отримують, судячи з їх історій. Спасибі організаторам конкурсу, вони полегшили мою роботу за допомогою дуже мудрої системи оцінювання кожної з учасниць.

 

Які емоції викликали у вас історії материнства? Можливо, ви почерпнули щось нове для себе?

Особливо мене зворушили історії, написанні дітьми і чоловіками про своїх мам і дружин. Стільки теплих слів і любові! .. Неможливо залишатися байдужою! І знаєте, я раптом подумала: "А що захочуть розповісти про мене як про маму мої діти? Або чоловік?" Чесно, я б дуже хотіла, щоб їх історія про мене була схожа на ті історії, які я оцінювала! ..

 

Що для вас особисто значить сімейний затишок?

Сімейний затишок для мене - це не будинок або квартира. Сімейний затишок це теплі відносини між найближчими людьми. І вміння порадувати, підтримати, зрозуміти один одного в будь-яких обставинах. Підтримка ця може виражатися в смачній вечері, чистому одязі, допомозі один одному, добрих словах, часу, проведеному разом ... Я не прагну бути ідеальною господинею. Хочу бути просто "затишною" людиною для моїх близьких. Щоб вони завжди могли зручно і "затишно" влаштуватися і в моєму серці, і в моєму домі.

 

Як експерт у сімейному тайм-менеджменті, дайте, будь ласка, кілька порад для жінок, мам, які тільки вчаться керувати часом і правильно його розподіляти.

Найголовніша порада - це не намагатися встигнути все! Все встигнути неможливо. Але цілком можливо навчитися встигати найголовніше. А для цього важливо навчитися складати списки справ і планувати свої завдання заздалегідь. Тому першим кроком до того, щоб встигати головне, стане щоденне планування завтрашнього дня. Ніколи не приступайте до справ, поки у вас немає чіткого списку, якому потрібно слідувати!

 

Розкажіть, будь ласка, який досвід в житті особисто для вас був повчальним. Яким основним принципам в сім'ї і у вихованні дітей ви намагаєтеся слідувати?

Найголовніший секрет сімейного тайм-менеджменту - це вміння у всьому і завжди починати з себе. Не чекати, коли чоловік і діти стануть більш організованими і охайними, а замість цього міняти в першу чергу себе. Я можу запланувати мій день? Можу. Я можу звіритися зі своїм списком? Можу. Я можу раніше лягти спати і раніше встати вранці? Можу. Я можу закрити комп'ютер і провести наступну годину не в Фейсбуці, а за домашніми справами? Можу! .. І так далі і тому подібне. Дуже багато речей та обставин залежать тільки від нас. Ось цим і варто займатися! Думайте про те, що можна змінити і краще організувати в собі самій і своєму розкладі. Якщо станете організованіше ви, ваші близькі підтягнуться за вами! Перевірено! 

І наостанок, хочу порекомендувати всім учасницям конкурсу почитати мої книги "7 заповідей організованою мами" і "Джерело сил для втомленої мами". У них вони знайдуть повний опис моєї системи тайм-менеджменту. І готовий покроковий план досягнення порядку в домі, сім'ї та самій собі :)