НОВИНИ

Інтерв’ю з Іриною Лігун, переможницею у номінації "Стиль"

Ірина Лігун, переможниця у номінації «Стиль» за результатами оцінювання жюрі.

Історія Ірини за посиланням http://mamaroku.com.ua/story/182.  

 

Чому Ви вирішили взяти участь у конкурсі «Мама року»?

Якщо чесно, я про конкурс не знала взагалі. Моя участь і перемога у всеукраїнській премії «Мама року» – повністю заслуга моєї донечки. Саме вона є автором статті-переможниці. Особисто ж для мене, все це було схоже на захоплюючу подорож, повірити в реальність якої і досі дуже складно! Це був неймовірний сюрприз! Такого в моєму житті ще не було. Я отримала щасливий квиток у чарівну казку, де стала однією з головних героїнь.

Проте найціннішим подарунком стала сама історія, присвячена мені, прочитавши яку, я зрозуміла істину: якщо я виховала дитину так, що, будучи вже дорослою, успішною і самостійною, вона змогла на всю Україну сказати про мене з таким захопленням, повагою, любов’ю і гордістю, це означає, що звання «Мама року» я отримала зовсім невипадково! Тепер же донечка постійно говорить мені: «Знаєш, матусю, це велика честь бути донькою найстильнішої мами України! Для мене ти – завжди найкраща, а тепер так вважаю не тільки я!».

Я впевнена, що це ті слова, які хоче почути від своєї дитини кожна мама.

Яке Ваше найяскравіше враження за період проведення уікенду «Мама року»? Який момент проекту був найемоційнішим?

Емоції, взагалі, важко описувати словами, а емоції такого масштабу, тим паче. Те, що підготували організатори премії для матусь-переможниць можна назвати не інакше, як казка про Попелюшку. В ті казкові дні ми з матусями-переможницями, дійсно, потрапили у справжню казку. Команда професійних стилістів, візажистів, перукарів і фотографів збирала нас на церемонію нагородження, немов на казковий бал. А дбайливі організатори премії «Мама року» взяли на себе роль справжніх чарівниць і подарували нам можливість насолодитись атмосферою грандіозного свята – все як описував Шарль Перро у своїй казці. Різниця тільки в тому, що опівночі чари не розвіялися. Адже це були не просто вихідні, присвячені красі, це – початок нового життєвого етапу для кожної з нас. Цікаві знайомства, душевні бесіди, позитивні емоції – ось це, напевно, і є найголовніші і найяскравіші враження від конкурсу «Мама року». Я приїхала з Києва натхненною і неймовірно щасливою!

Взагалі ж, можна сміливо сказати, що яскраві емоції взяли мене у свій полон ще заздалегідь до церемонії нагородження. Перший яскравий емоційний спалах відбувся, тільки-но я дізналася про свою участь і перемогу у конкурсі. Це була безмежна радість і в той же час великі сумніви: «Невже це правда? Невже так може бути?». Чого тільки варто те, як мені повідомили цю радісну новину: «Ну що? Хто тут у нас найстильніша мама України?! Збирай валізи, столиця вже чекає на тебе!». Якщо чесно, я тоді взагалі нічого не зрозуміла, подумала, що це жарт. Тоді наступні слова доньки були такі: «Ти хоча б свідомість не втрать, коли тобі про це скажу вже не я, а організатори конкурсу». І, дійсно, дзвінок від організаторів розвіяв всі сумніви! Ось так в ейфорії і почала готуватися до поїздки. Якби я сама не перемогла, напевно, і не повірила б, що таке, взагалі можливо! А виявляється, в житті немає нічого неможливого! Лише на церемонії нагородження я зрозуміла, що все, що зі мною відбувається, це не сон і не мрійливі фантазії, а реальність мого життя. Але, навіть тримаючи в руках нагороди, я все ще не вірила, що титул найстильнішої мами України тепер належить саме мені.

Яким чином премія допомогла розкритися Вам як переможниці і володарки титулу «Мама року»? Наскільки важливий для Вас досвід, який Ви отримали на премії? На що надихнула Вас перемога у конкурсі?

Я й досі не можу повірити, що все це сталося саме зі мною. Але нагороди, які відтепер прикрашають наш будинок, щодня нагадують про це. Дуже приємно і почесно стати переможницею номінації «Стиль» саме за версією професійного експерта – одного з найвідоміших і найуспішніших стилістів України – Марини Борщевської. Це радісна несподіванка, коли незалежне журі серед такої кількості цікавих історій і неповторних доль, обирає саме твою, хоча, звичайно, перемоги заслуговувала кожна матуся. Після поїздки до Києва, знайомства з організаторами премії, мудрими експертами і, звичайно ж, з матусями, що стали переможницями в інших номінаціях, я багато чого зрозуміла і переосмислила. Ці приголомшливі вихідні дозволили відчути себе справжньою королевою і згадати про те, що головне призначення жінки бути красивою і щасливою. А це означає, що потрібно більше уваги приділяти собі. Потрібно намагатися бути прикладом наслідування і об’єктом загального захоплення! Потрібно любити себе, тоді і всі навколо помічатимуть і відзначатимуть твою бездоганність! І, як сказала Марина Борщевська на своєму майстер-класі: «Навіть на кухні, готуючи для чоловіка вечерю, ви повинні виглядати фантастично!». Тепер я дотримуюсь всіх почутих корисних порад, і кожен день прагну самовдосконалюватися і ставати краще, ніж була вчора. Важливо, постійно розвиватися, при цьому, не втрачаючи своєї індивідуальності, бути собою, бути справжньою!

Поділіться ТОП-3 відкриттями, які Ви зробили завдяки проекту.

Насправді, відкриттів було набагато більше! Не зважаючи на те, що організатори завчасно ознайомили нас з програмою уікенду, все одно зберігалася інтрига! Я до останнього не могла уявити собі, як же все буде відбуватися, а на вокзалі мене і зовсім охопило велике хвилювання, адже дочка залишалася вдома, а я сідала до потягу одна. Я звикла вже, що в найвідповідальніші моменти, вона завжди поруч, допомагає і підтримує! І якщо в дитинстві моя дівчинка завжди бігла за порадами до мене, то зараз я вже потребую її порад. І поки всі ці думки не давали мені спокою, донечка, посміхаючись, ніби відчувши, про що я думаю, каже: «Матусю, та не переймайся ти так! Все буде добре! Ти ж розумниця, і без мене впораєшся! Все найкраще у житті відбувається несподівано! Потрібно з вдячністю приймати всі подарунки долі!». Саме з цих слів почалися і пригоди, і відкриття! Адже людина ніколи так не змінюється, як під час подорожей. І вирушаючи кудись, потрібно бути готовим до того, що ви вже ніколи не будете такими, як раніше! Адже у вирі буденних днів, у нас не вистачає часу, щоб поговорити з самим собою, розібратися у своїх думках! А тут така можливість ... І почався внутрішній особистий діалог, в результаті якого я зробила дуже важливі для себе висновки: я – щаслива людина , адже у мене є велика і дружна родина , я – гарна мама і дружина, адже у мене є такі чудові діти і такий турботливий чоловік , я – цікава людина і приваблива жінка, якщо стала найстильнішою мамою України! Тому перші відкриття я зробила саме в собі! Потрібно частіше влаштовувати ревізію в своїх думках. Це дуже корисно для досягнення душевної гармонії.

Друге відкриття, це те, що потрібно завжди вірити в дива, вони існують і роблять їх люди! Не варто чекати, поки з неба впаде зірка, не варто чекати, поки з казкового світу прилетить, раптом, чарівник. Поруч з вами багато добрих людей, які роблять справжні дива. Помічайте все це і цінуєте! Саме з такими людьми я і познайомилась на проекті «Мама року»!

Третє відкриття – це, те, що потрібно завжди бути готовим до змін! Не варто боятися їх! Життя може круто змінитися за один лише день! Тому потрібно з вдячністю приймати всі подарунки долі і пам’ятати, що всі події у житті – зовсім не випадкові! Хтось набагато мудріший і розумніший за нас пише неповторні життєві сценарії. І якщо у вашому житті відбуваються дива, це означає, що саме ви на це заслуговуєте! Чи неправда, матусі?

Як Ви вважаєте, наскільки важливий даний проект для суспільства?

Аналогів даному проекту в Україні поки не існує. Якщо і проводилися подібні конкурси раніше, то серед учасниць були виключно відомі, публічні персони, які, безумовно, заслуговують поваги, проте це були конкурси, розраховані на коло обраних учасниць.

Всеукраїнська ж премія «Мама року», організатором якої виступила мережа магазинів EVA, має зовсім інший формат. Можна сміливо сказати, що ця премія – НАРОДНА, адже взяти участь у ній могли всі жінки України, незалежно від віку, професії та соціального статусу. Цей конкурс дав можливість кожній матусі розповісти про себе, своє життя, своїх дітей. Багато матусь отримали надзвичайні подарунки від своїх дітей, чоловіків, подруг та інших близьких, які написали історії про них замість них! Це надзвичайно мило і зворушливо!

«Мама року» – це настільки добрий і світлий проект, значимість якого для суспільства оцінити дуже складно! Адже найдорожча і кохана людина в житті кожного з нас – це МАМА. І кожна дитина вважає свою маму найкращою у світі, а завдяки цьому конкурсу може ще й сказати про це на всю Україну. До того ж, як не прикро це казати, та у сучасному світі багато самотності! Дружба інколи не витримує перевірок роками і поруч залишаються одиниці люблячих і справжніх друзів, які щиро радіють твоїм перемогам і сумують разом з тобою, коли на душі дуже важко, тому люди все частіше закриваються в собі і нікому нічого не розповідають, залишаючи всі радощі і переживання лише у своєму серці! І в такій ситуації премія «Мама року» теж може бути порятунком! Адже тут можна поділитися своєю історією! Вас неодмінно почують і зрозуміють! Це як розповісти про себе випадковому перехожому, з яким навряд чи зустрінетесь ще раз, а ти розділив з ним свої думки та переживання, і якось легше стало! Тому я щиро бажаю премії «Мама року» процвітання! Адже в Україні ще стільки матусь, історії яких не почуті...

Яким Ви бачите своє життя зараз? Які відбулися зміни?

Життя, як «до», так і «після» проекту прекрасне! Якщо говорити про зміни, то найголовніші з них відбулися, як я вже й казала, всередині, відповідно, змінилися мої світогляд і світовідчуття. Для себе я зробила багато відкриттів. Головне, навчитися чути свій внутрішній голос, знати, чого ти хочеш, до чого прагнеш, жити в гармонії з собою і з навколишнім світом! На майстер-класі Любов Лоріашвілі одне з практичних завдань було написати 20 своїх побажань. І, здавалося б, ну, що ще може бути простішим!? Але в той момент це змусило мене сильно задуматися. Справа в тому, що я просто не знала, чого хочу. Мені, здавалося, все що мені потрібно, у мене вже є! Але тепер я точно знаю, що ще необхідно для абсолютного щастя! А це означає, що я навчилася розуміти себе!

Яку головну пораду Ви б дали матусям України?

Мені здається, відповідаючи на попередні запитання, я дала вже чимало порад... Але хочу ще раз звернутись до усіх матусь України: дорогі жінки, любіть себе, цінуйте і будьте щасливі! Якщо будете щасливі Ви, то щастя наповнюватиме і життя ваших дітей, а хіба не це найважливіше у житті?! І завжди пам’ятайте про те, що не потрібно шукати ключі від щастя, двері туди завжди відкриті. Адже справжнє щастя всередині нас!

X
X