НОВИНИ

Інтерв'ю з Аревік Арзумановою, членом експертного журі премії «Мама року»

Аревік – співзасновниця та організатор сімейного фестивалю #Мамаслет, журналіст, колумніст у таких виданнях, як Elle та Chance for Traveller, мама дворічного Мікаела. У минулому CEO сіті-гайду Gloss.ua. Аревік виступила членом експертного жюрі премії "Мама року" у номінації "Успіх".

 

У номінації «Успіх» представлені історії мам, які вміють поєднувати виховання дітей із кар'єрою. Які емоції викликали у вас ці історії і що вам, можливо, запам’яталося?

Кожна історія була особливою, адже це історія однієї родини, одного щастя - появи дитини, подолання труднощів і бажання бути успішною. Я ще раз для себе зробила висновок, що жінки настільки сильні, витривалі та цілеспрямовані, що будь-яка задумка нам буде по плечу. Запам'яталися кілька героїнь - одна з Одеси, багатодітна мама, яка ще перебуває на держслужбі, входить до складу груп активістів і домагається привілеїв для інших мам та сімей. Звичайно, запам'яталася історія особливого хлопчика Дмитрика, неприйняття його оточуючими та боротьби його мами за те, щоб він вчився з усіма дітьми, ріс активним і дуже коханим. Не буду приховувати, деякі рядки викликали сльози на очах, образу і відчай, наскільки іноді складно бути щасливою родиною у нашій країні.

 

Що для вас особисто є критеріями успіху та якою, на ваш погляд, є успішна матуся?

Мій девіз: правий той, хто щасливий. І тільки ти сам для себе визначаєш критерії свого щастя зараз, в цю хвилину. Я, як будь-яка жінка, піддаюся впливу настрою, можу образитися на весь світ, дуже втомитися і сказати собі: «та пішло воно все, не хочу працювати, хочу в декрет і дивитися серіал». Але наступного ранку мене будить син, обіймає, і мої думки кардинально змінюються "я буду сильною для нього, буду працювати, буду успішною, я буду для нього прикладом". Тому успішна ти чи ні - визначай сама, але просто випиши собі на листочок, якою ти хочеш бути, візуалізуй та йди до мети - займайся спортом, відкривай кафе, захоплюйся музикою та живописом, читай синові книги та в'яжи найтепліші рукавиці.

 

Як вам вдається все встигати? Що з власного досвіду ви могли би порадити матусям, які прагнуть правильно організувати свій час?

Мені не вдається все встигати, але я намагаюся максимально наблизитися до цього. Адже, коли у тебе є дитина, твій час повністю вже не належить тобі, тому й у мене бувають "зроблю завтра" :) Але кілька правил я звичайно для себе винесла - делегувати обов'язки і не брати все на себе, не соромитися просити допомоги та виділяти собі час, коли ти відпочиваєш і набираєшся сил для нових звершень. Якщо є можливість, брати собі допомогу - няню або помічницю по будинку для прибирання. І ще, не намагатися зробити все самій і відразу, тому що вічно втомлена, засмикана і нещаслива мама, але з вимитою підлогою, приготованим супом і випраною горою одягу навряд чи ввечері зможе перетворитися у вогнище любові і ніжності для сина та чоловіка.

 

На вашу думку, чим проект «Мама року» є цікавим і корисним для матусь України?

Перше і найважливіше - ми почали відкрито говорити про те, про що мовчалось роками. Мама - це не обов'язок, бути мамою - це не звичайний та звичний режим для жінки. Це величезна праця, це щоденні клопоти і не завжди щасливий усміхнений малюк. Робота "мамою" дуже довгий час недооцінювалася суспільством, чоловіками та й нашим оточенням. Всім здається, що виносити, народити і виростити - що тут складного? Премія "Мама року" через історії героїнь розповідає про інший бік медалі, про те наскільки складно бути прикладом для своєї дитини, скільки зусиль і праці вкладає мама в сім'ю і те, що ми, жінки, гідні того, аби ця праця була оцінена, нас почули та похвалили, адже похвала - найкращий стимул рухатися уперед!

Дякую вам за те, що ви чуєте та розповідаєте, надихаєте інших жінок і мотивуєте не закриватися в собі, шукати однодумців та йти далі! :)

 

X
X